Supažindinimas su Traumeel
 

Kas yra Traumeel ?

Traumeel yra uždegimą reguliuojantis vaistas, kuriam būdingas analgetinis, antiedeminis ir antieksudacinis poveikis. Jis greitai malšina uždegimą, slopina skausmą ir mėlynių atsiradimą bei skatina gijimą po avarijų, traumų ar operacijų. Traumeel vartojamas sąnarių patempimams, raumenų pertempimams, mėlynėms, nervų skausmams, tinimams, pooperaciniam skausmui ir žaizdoms gydyti, todėl labai paplitęs sporto medicinoje.
Uždegimą reguliuojantis, antiedeminis ir antieksudacinis Traumeel poveikis įrodytas klinikiniais tyrimais, eksperimentiniais in vitro modeliais, tai pat ir karageno sukeltos edemos testu bei adjuvantinio artrito testu.
Neabejotinas ir Traumeel vietinis bei sisteminis skausmą ir uždegimą mažinantis poveikis, suteikiantis galimybę šiam vaistui būti alternatyva nesteroidiniams medikamentams nuo uždegimo.
Traumeel nesąveikauja su kitais vaistais ir turi tik keletą žinomų šalutinių poveikių, tad jį gali vartoti ir kūdikiai, ir senyvi žmonės.
Kartu vartojant skirtingas Traumeel formas pastebimas greitesnis simptomų slopinimas.
Klinikinis Traumeel, kaip uždegimą reguliuojančio ir analgetiniu poveikiu pasižyminčio vaisto, efektyvumas remiasi moksliniais įrodymais bei ilgesne nei 60 metų vartojimo visame pasaulyje patirtimi.

Kuriems pacientams Traumeel yra naudingas?

Traumeel rekomenduotinas tiems pacientams, kuriems pasireiškia simptomai, susiję su uždegiminiais, eksudaciniais ir degeneraciniais procesais, sukeltais ūmių traumų ar kartotinių pažeidimų (patempimų, tepalinių maišelių uždegimų, išnirimų, lūžių, mėlynių, pooperacinių ir potrauminių patinimų bei įvairių artritų formų).
Kitaip nei nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, Traumeel turi tik kelis žinomus šalutinius poveikius ir kontraindikacijas, todėl tinkamas įvairioms pacientų grupėms. Pavyzdžiui, senyvi pacientai, sergantys įvairiomis uždegiminėmis ligomis ar patyrę traumų ir negalintys vartoti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo dėl neigiamo jų poveikio virškinamajam traktui, ar tie, kurie vartoja antikoaguliantus, gali pasirinkti Traumeel.
Traumeel įtrauktas į 2005-ųjų metų „Gydytojo nuorodas“, „Vokišką raudonąjį sąrašą“ („Gydytojo nuorodų“ atitikmenį), „Rusišką raudonąjį sąrašą“, taip pat rekomenduojamas vartoti kai kuriuose kituose nuorodų leidiniuose.

Skirtingos Traumeel formos

Kad pacientams būtų patogu vartoti Traumeel skirtingomis situacijomis, gaminamos įvairios preparato formos:

  • Tepalas ir gelis;
  • Tabletės;
  • Tirpalai injekcijoms ar geriamosios ampulės.

Svarbiausi akcentai: Traumeel yra uždegimą reguliuojantis vaistas, kuriam būdingas analgetinis, antiedeminis ir antieksudacinis poveikis, skatinantis gijimą. Traumeel efektyvumas įrodytas klinikiniais tyrimais, taip pat eksperimentiniais in vitro modeliais. Traumeel vietinis bei sisteminis skausmą ir uždegimą mažinantis poveikis daro šį vaistą alternatyvų nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo.