Traumeel sudėtinės dalys
 

Visos Traumeel formos sudarytos iš 14 komponentų. Pastarieji išvardyti 1 lentelėje. Kartu nurodomos potencijos ir kiekvienos medžiagos apibūdinimas.

1 lentelė. Traumeel sudėtinių dalių potencijos ir apibūdinimas.

* Savybės remiantis „Homeopathia antihomotoxica materia medica“, parašyta Hanso Heinricho Reckevego 2002 m.

Indikacijos ir dozavimas

Plati indikacijų Traumeel vartojimui formuluotė pateikiama 2 lentelėje. Tačiau tikslios indikacijos ir dozės kiekvienai vaisto formai truputį skiriasi priklausomai nuo šalies. Todėl reikia vadovautis būtent tos šalies pakuotės nuorodomis.

Plačios Traumeel vartojimo indikacijos:

Patempimai ir kiti trauminiai sužeidimai, taip pat kaip pagalbinė terapija gydant skausmą ir uždegimą, sukeltą įvairių kaulų ir raumenų sistemos būklių.
Nors Traumeel tinkamas gydyti platų pirminių ir antrinių uždegimų spektrą, tyrimai ir patirtis rodo, kad vaistas ypač veiksmingas gydant lokomotorinės sistemos uždegimus ir traumas, pavyzdžiui:

Trauma

Sumušimai, distorcijos, patempimai, dislokacijos, hematomos, lūžiai.

Lokomotorinės sistemos uždegimas

Artritas, poliartritas, reaktyvi artrozė, tepalinių maišelių uždegimas, sinovitas, žastinis mentės periartritas, sausgyslių uždegimas, tendovaginitas.

Svarbiausi akcentai: Traumeel tinka patempimams ir kitiems trauminiams sužeidimams gydyti, taip pat kaip pagalbinė terpija gydant skausmą ir uždegimą, sukeltą įvairių kaulų ir raumenų sistemos būklių. Tikslios indikacijos ir dozės kiekvienai vaisto formai truputį skiriasi priklausomai nuo šalies. Todėl reikia vadovautis būtent tos šalies pakuotės nuorodomis.

Poveikio užbaigtumas

Tik veikdami kartu Traumeel komponentai sukelia efektyviausią poveikį (1 paveikslas).

Svarbiausi akcentai: įvairiose Traumeel formuluotėse yra 14 sudėtinių dalių, kurios skiriasi savo potencijomis ir turi skirtingų savybių.

Įprastinis požiūris į uždegimą ir Traumeel

Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo dažniausiai vartojami skausmui, karščiavimui ir uždegimui malšinti vieni arba kartu su paracetamoliu ir (ar) opioidais.

Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo veikimo mechanizmas

Šie vaistai, slopindami fermento ciklooksigenazės (COX) sistemą, sukelia organizme įvairių reakcijų. COX yra pagrindinė fermentų sistema, paverčianti arachidono rūgštį į prostaglandinus, tromboksaną ir prostaciklinus (3 piešinys). Ji randama daugelyje centrinių ir periferinių audinių, todėl turi platų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo poveikio spektrą.

Žinomi tokie nesteroidinių vaistų nuo uždegimo poveikiai:

 • Analgezija – veikiami periferiniai audiniai, užpakalinis nugaros smegenų ragas ir smegenys;
 • Mažina uždegimą – slopinama prostaglandinų sintezė;
 • Slopina karščiavimą – veikiama žievinė temperatūros kontrolė.

Nors nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo plačiai vartojami ir efektyviai slopina uždegiminius procesus, jų veikimo mechanizmas lemia šalutinių reiškinių atsiradimą, tad ir ribotas vartojimo galimybes. Dažniausiai pasireiškia:

 • Skrandžio išopėjimas – sutrinka gleivinės apsauginio sluoksnio funkcija;
 • Antitrombocitinis ir antitromboksaninis poveikis – slopinama trombocitų agregacija ir didėja kraujavimo tikimybė;
 • Inkstų funkcijos sutrikimai – pakinta inkstų kraujotakos kontrolė, dažnai lemianti natrio ir vandens sulaikymą organizme;
 • Sustiprėja švokštimas astma sergantiems pacientams, nes padidėja bronchų raumenų tonusas dėl leukotrienų poveikio.

Dėl šių priežasčių reikia atsargiai skirti ar kai kuriais atvejais visai vengti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (4 lentelė).

 1. 4 pav. Įspėjimai ir kontraindikacijos

  Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo turėtų būti atsargiai skiriami senyviems, turintiems alerginių sutrikimų pacientams, nėštumo metu ar maitinant krūtimi, esant krešumo sutrikimų. Vaistai kontraindikuotini, jei anksčiau yra pasireiškę jautrumo aspirinui ar kitiems nesteroidiniams preparatams nuo uždegimo epizodų – astmos priepuolių, angioedemos, dilgėlinės ar rinito. Ilgas kai kurių šios grupės medikamentų vartojimas siejasi su sumažėjusiu moterų vaisingumu, kuris atsinaujina nustojus vartoti vaistus. Esant inkstų, širdies ar kepenų funkcijos sutrikimų nesteroidinius vaistus nuo uždegimo reikia skirti atsargiai, nes gali pablogėti inkstų funkcija. Šiuo atveju vaistų dozės turi būti kuo mažesnės ir nuolat stebima inkstų funkcija.
  Visi nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo kontraindikuotini esant sunkaus laipsnio širdies nepakankamumui. Selektyvūs COX-2 inhibitoriai kontraindikuotini sergant išemine širdies liga, cerebrovaskuline, periferinių arterijų liga ir vidutinio bei sunkaus laipsnio širdies nepakankamumu. Selektyvių COX-2 inhibitorių reikia skirti atsargiai esant kairiojo skilvelio disfunkcijai, hipertenzijai, bet kurios kilmės edemai, taip pat turintiems širdies ligų rizikos faktorių.
  Didžiosios Britanijos vaistų saugumo komitetas nurodo, kad nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo kontraindikuotini pacientams, turėjusiems ar turintiems aktyvią skrandžio opaligę, o selektyvūs COX-2 inhibitoriai – sergant aktyvia skrandžio opalige. Nors ir nepatartina šios grupės vaistų vartoti minėtomis ligomis sergantiems pacientams, tačiau esant sunkioms reumatinėms ligoms (pvz., reumatoidiniam artritui) pacientai priversti ir toliau vartoti nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, nes pastarieji slopina skausmą ir sąnarių sąstingį.

Yra dvi fermento ciklooksigenazės formos – COX-1 ir COX-2. Senesni nesteroidiniai vaistai  nuo uždegimo slopina abiejų tipų fermentus, o naujieji specifiškesni COX-2 fermentui. Selektyvūs COX-2 inhibitoriai slopina skausmą bei uždegimą ir nesukelia skrandžio opaligės bei antitrombocitinio efekto. Tačiau 2005 metais Didžiosios Britanijos vaistų saugumo komitetas patarė neskirti selektyvių COX-2 inhibitorių pacientams, sergantiems išemine širdies ar cerebrovaskuline liga dėl galimo neigiamo poveikio kardiovaskulinei sistemai. Federalinės vaistų agentūros susirūpinimas 2004 metais lėmė, jog iš rinkos buvo pašalintas COX-2 inhibitorius Vioxx, o 2005 metais – ir Bextra.
Duomenys ir patirtis leižia teigti, kad Traumeel efektyvumas prilygsta nesteroidinių vaistų nuo uždegimo poveikiui. Tačiau vartojant Traumeel nepasireiškia nė vienas anksčiau minėtas šalutinis poveikis (5 lentelė).
Traumeel yra gerai toleruojamas, o padidėjusio jautrumo reakcijos tam tikriems vaisto komponentams pasireiškia itin retai.

5 lentelė. Traumeel ir nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NPV) palyginimas

 

Traumeel

NPV

Uždegimo reguliavimas

Taip

Ne

Priešuždegiminis

Ne

Taip

Analgezija

Taip

Taip

Įrodytas veiksmingumas

Taip

Taip

Virškinimo trakto pažeidimai

Ne

Taip

Sąveika su kitais vaistais

Ne

Taip

Imunosupresija

Ne

Taip (steroidai)

Žaizdų gijimo sutrikimai

Ne

Taip

Natrio ir vandens sulaikymas

Ne

Taip

Svarbiausi akcentai: nesteroidinių  vaistų nuo uždegimo, COX-2 inhibitorių ir steroidų veikimo mechanizmas lemia, kad jie yra efektyviai mažina uždegimą ir skausmą, tačiau ne visi pacientai gali toleruoti jų šalutinį poveikį. Traumeel efektyvumas prilygsta nesteroidinių vaistų nuo uždegimo poveikiui. Tačiau vartojant Traumeel nepasireiškia nė vienas šalutinis poveikis, todėl šis preparatas geriau toleruojamas.